Boys
100M 200M 400M 800M 1600M 3200M 110MH 300MH 4x100 4x400 LJ TJ HJ PV SP DISC JAVGirls
100M 200M 400M 800M 1600M 3200M 100MH 300MH 4x100 4x400 LJ TJ HJ PV SP DISC JAVClasses:
All AA A B CDeep List
Mark | Athlete | School | Year | Meet |
---|---|---|---|---|
202-6 | Daniel Jones | Columbia Falls (A) | 12 | Northwestern A Divisional |
199-0 | Todd Ogden | Glacier (AA) | 10 | Class A Invitational |
192-0 | Raymond Jessop | Corvallis (A) | 12 | State A Track Meet |
190-9 | Connor Kelley | Red Lodge (B) | 12 | State B Track Meet |
190-3 | Stuart Landis | Corvallis (A) | 12 | State A Track Meet |
185-11 | Kori Meiers | Glasgow (B) | 12 | State B Track Meet |
185-6 | Jake Arledge | Missoula Hellgate (AA) | 12 | Western AA Divisional |
185-6 | Ty Bermes | Joliet (B) | 11 | 4B Districts |
182-6 | Trace Brady | Fairfield (B) | 12 | State B Track Meet |
181-11 | Tanner Thiel | Flathead (AA) | 12 | Glacier Quad |
181-11 | Jase Buche | Missoula Hellgate (AA) | 11 | Missoula Quad |
181-0 | Jake Tudahl | Glacier (AA) | 12 | Swede Dahlberg Memorial |
180-2 | Trevor Pisk | Terry (C) | 12 | Baker Invitational |
179-5 | Kurt Manely | Victor (C) | 12 | Bob Reed Invitational |
179-3 | Taylor Hulslander | Glacier (AA) | 11 | Swede Dahlberg Memorial |
178-9 | Taylor Hill | Missoula Hellgate (AA) | 11 | State AA Track Meet |
178-7 | Dillon Ecord | Helena Capital (AA) | 12 | Western AA Divisional |
178-5 | Tay Hall | Choteau (B) | 10 | Northern B Divisional |
178-5 | Zach Kasperick | Butte Central (A) | 12 | State A Track Meet |
178-3 | Jayc Van Zee | Billings West (AA) | 12 | State AA Track Meet |
177-5 | Shelton Todd | Glacier (AA) | 11 | State AA Track Meet |
177-2 | Cody Phillips | Thompson Falls (B) | 12 | State B Track Meet |
175-2 | Austin Jones | Flathead (AA) | 12 | Western AA Divisional |
175-1 | Kyle Ball | Victor (C) | 11 | Western C Divisional |
175-0 | Banks Stocking | Noxon (C) | 12 | State C Track Meet |
174-8 | Seth Ray | Hamilton (A) | 12 | State A Track Meet |
173-11 | Kaden Bedwell | Malta (B) | 11 | State B Track Meet |
173-5 | Sean Ward | Billings Central (A) | 10 | State A Track Meet |
173-4 | Chaz Gordon | Glasgow (B) | 12 | Gene Nelson Invitational |
173-2 | Dylan Lehman | Harrison (C) | 11 | Western C Divisional |
173-1 | Danny Babbitt | Thompson Falls (B) | 12 | 7B Districts |
173-0 | Jon Hagstrom | Billings Senior (AA) | 12 | State AA Track Meet |
172-2 | Collin Wahl | Scobey (C) | 11 | 3C Districts |
171-11 | Nolan Broden | Libby (A) | 12 | Libby-Flathead Dual |
170-2 | Caleb Benson | Sidney (A) | 10 | Sidney Invitational |
168-1 | Trace Brady | Fairfield (B) | 12 | Central Montana Invitational |
166-8 | Josh Haynes. | Stevensville (A) | 12 | State A Track Meet |
166-4 | Charlie Switzer | Richey-Lambert (C) | State C Track Meet | |
165-6 | Tyler Olson | Corvallis (A) | 9 | Missoula Invitational |