Mark | Athlete | School | Year | Meet |
---|
169-8 | Branden Butt | Corvallis (A) | 11 | Sapphire Twilight Meet |
167-5 | Cody Hanson | Three Forks (B) | 12 | Southern B Divisional |
159-6 | Hazen Alkire | Billings West (AA) | 12 | Midland Roundtable Top 10 Meet |
159-1 | Nick Jackson | Billings West (AA) | 11 | Midland Roundtable Top 10 Meet |
157-7 | Austin Atkins | Corvallis (A) | 12 | Bob Reed Invitational |
156-8 | Kyle DuCharme | Baker (B) | 12 | State B Track Meet |
156-1 | Jake Tudahl | Glacier (AA) | 12 | Western AA Divisional |
155-11 | Darby Maier | Missoula Big Sky (AA) | 11 | Big Sky Meet |
155-11 | Jimmy Henderson | Corvallis (A) | 12 | Southwestern A Divisional |
152-3 | Kyle Douglass | Missoula Sentinel (AA) | 10 | Greg Rice City Meet |
152-1.5 | Daniel Jones | Columbia Falls (A) | 12 | Libby Invitational |
151-10.5 | Kyle Moore | Beaverhead Co./Dillon (A) | 11 | Dillon Invitational |
151-4 | Nathaniel Knudson | Sidney (A) | 12 | Colstrip Invitational |
151-0 | Micha Quesenberry | Billings West (AA) | 10 | Billings City Meet |
149-7 | Jeremy Swain | Broadview-Lavina (C) | 12 | Joliet Invitational |
149-2 | Clint LaRowe | Custer Co./Miles City (A) | 12 | Colstrip Invitational |
148-10 | Austin Woods | Missoula Hellgate (AA) | 11 | Flathead Triangular |
148-9 | Johnny Medeiros | Loyola Sacred Heart (B) | 12 | Western B Divisional |
148-4 | Zeke Koslosky | Beaverhead Co./Dillon (A) | 12 | Butte Time Trials |
148-3 | Bo Harris | Fairfield (B) | 12 | Northern B Divisional |
147-10 | Dave Cross | Hot Springs (C) | 11 | Western C Divisional |
147-4 | Daulton King | Sidney (A) | 11 | Baker Invitational |
147-0 | Nathan Bradley | Billings West (AA) | 11 | Eastern AA Divisional |
146-9 | Dylan Mahoney | Great Falls CMR (AA) | 11 | Great Falls Crosstown Meet |
145-8 | Colton Johnson | Darby (C) | 11 | Western C Divisional |
145-4 | Cody Vitt | Fairview (C) | 11 | State C Track Meet |
145-0 | Seth Ray | Hamilton (A) | 12 | Sapphire Twilight Meet |
144-0 | Nick Butorovich | Butte (AA) | 11 | Swede Dahlberg Memorial |
143-0 | Connor Rehm | Belgrade (AA) | 11 | Central A Divisional |
143-0 | Rutger Evans | Flathead (AA) | 12 | Archie Roe Invitational |
142-10 | Austin Jones | Flathead (AA) | 12 | Swede Dahlberg Memorial |
142-9 | Logan Connolly | Glacier (AA) | 12 | Columbia Falls-Glacier Dual |
142-6 | Austin Oldenburger | Manhattan (B) | 10 | Southern B Divisional |
142-6 | Clark Rubel | Polson (A) | 12 | Lake County Meet |
142-4 | Jake Dennehy | Butte (AA) | 11 | Eastern AA Divisional |
142-4 | Chance Zahn | Park/Livingston (A) | | State A Track Meet |
141-10 | Jessie Sims | Stevensville (A) | 9 | Bob Reed Invitational |
141-9 | Riley Sampson | Polson (A) | 11 | Lake County Meet |
141-8 | Zach Molyneaux | Chinook (C) | 10 | 9C Districts |
141-5 | Gage Marcum | Flathead (AA) | 11 | Flathead Triangular |
141-5 | Taylon Kangas | Great Falls CMR (AA) | 11 | CMR-Helena Dual |
140-2 | Clinton Marsh | Sheridan (C) | 12 | Western C Divisional |
140-0.5 | Justin Patch | Augusta (C) | 12 | Cascade Lions Club Top 8 Meet |
139-11 | Nels Flanagan | Sweet Grass Co./Big Timber (B) | 11 | Southern B Divisional |