Boys
100M 200M 400M 800M 1600M 3200M 110MH 300MH 4x100 4x400 LJ TJ HJ PV SP DISC JAVGirls
100M 200M 400M 800M 1600M 3200M 100MH 300MH 4x100 4x400 LJ TJ HJ PV SP DISC JAVClasses:
All AA A B CDeep List
Mark | Athlete | School | Year | Meet |
---|---|---|---|---|
14.47 | Morgan Evans | Great Falls (AA) | 12 | State AA |
14.81 | Elena Carter | Helena Capital (AA) | 11 | State AA |
15.01 | Wrenzi Wrzesinski | Baker (B) | 10 | North/East Top 10 |
15.05 | Alexa Arthun | Manhattan (B) | 12 | Bozeman Invitational |
15.12 | Maysee Whitney | Billings Senior (AA) | 11 | Eastern AA Divisional |
15.12 | Rachael McGree | Butte Central (A) | 12 | State A |
15.25 | Tavy Findon | Billings Senior (AA) | 10 | State AA |
15.38 | Kailee Oliverson | Twin Bridges (C) | 11 | State C |
15.50 | Emily Pizzini | Helena (AA) | 10 | State AA |
15.54 | Ashley McElmurry | Missoula Sentinel (AA) | 10 | State AA |
15.57 | Melissa Moreni | Helena Capital (AA) | 9 | State AA |
15.61 | Sophia Stiles | Malta (B) | 12 | State B |
15.68 | Carly Hergett | Arlee (C) | 12 | State C |
15.74 | Marissa James | Fergus/Lewistown (A) | 11 | Eastern A Divisional |
15.81 | Abby Dodge | Butte (AA) | 12 | State AA |
15.82 | Kamden Hilborn | Helena (AA) | 11 | State AA |
15.84 | Tessa Burke | Loyola Sacred Heart (B) | 11 | 6B Districts |
15.90 | Tia Hallock | Scobey (C) | 11 | State C |
15.92 | Megan Pendergast | Stevensville (A) | 11 | Columbia Falls Invitational |
16.04 | Jaley Wyse | Dawson Co./Glendive (A) | 11 | Eastern A Divisional |
16.05 | Claire Griffin | Billings Senior (AA) | 12 | Eastern AA Divisional |
16.05 | Rayna Laakso | Park City (C) | 12 | State C |
16.06 | Alysa Henry | Belgrade (AA) | 11 | Eastern A Divisional |
16.06 | Kailee Stoppel | Billings West (AA) | 11 | Eastern AA Divisional |
16.12 | Camie Barker | Bozeman (AA) | 12 | Eastern AA Divisional |
16.12 | Brynn McChesney | Glacier (AA) | 12 | State AA |
16.13 | Logan Huebsch | Havre (A) | 11 | North/East Top 10 |
16.21 | Maggie Kleinhans | Bozeman (AA) | 9 | Bozeman-Butte Dual |
16.24 | Casey Ehmann | Darby (C) | 10 | Western C Divisional |
16.26 | Naiya Beaudin | Valley Christian (C) | 10 | Western C Divisional |
16.30 | Ireland Coyne | Havre (A) | 11 | Eastern A Divisional |
16.32 | Desiree Scott | Bridger (C) | 10 | 6C Districts |
16.33 | Sara Anderson | Belt (C) | 12 | Cascade Top 10 Meet |
16.34 | Caitlin Carmody | Butte (AA) | 12 | Eastern AA Divisional |
16.36 | Trinity Lewandowski | Colstrip (B) | 11 | Southern B Divisional |
16.39 | Kaitlyn Casazza | Columbia Falls (A) | 12 | Polson ABC Invitational |
16.41 | Faith Sullivan-Brennan | Glacier (AA) | 9 | Columbia Falls-Glacier Dual |
16.41 | Aria Johnson | Fairfield (B) | 10 | State B |
16.53 | Madison Gardner | Bigfork (B) | 11 | State B |
16.57 | Allix Goldhahn | Fairfield (B) | 12 | State B |
16.65 | Selina Angel | Roundup (B) | 11 | State B |
16.66 | Kaia Schreder | Billings West (AA) | 9 | Billings Freshman Meet |
16.66 | Haven Moss | Missoula Big Sky (AA) | 9 | Western AA Divisional |
16.69 | Mayjia Horst | Bozeman (AA) | 9 | Billings Freshman Meet |
16.69 | Allie Delaney | Charlo (C) | 10 | Western C Divisional |