Mark | Athlete | School | Year | Meet |
---|
145-11 | Samantha Hodgson | Billings West (AA) | 12 | State AA Track Meet |
139-8 | Alexis Johnson | Richey-Lambert (C) | 11 | Northeast Top 10 Meet |
136-6 | Samirah Dennis | Billings West (AA) | 11 | Billings City Meet |
134-7 | Whitney Leuenberger | Sidney (A) | 11 | Jock Stop Meet |
133-5 | Paige Lueck | Billings West (AA) | 12 | Eastern AA Divisional |
132-2 | Josie Three Irons | Hardin (A) | 12 | State A Track Meet |
131-3 | Britnee Grimstad | Billings Senior (AA) | 12 | Midland Roundtable Top 10 Meet |
125-10 | Cailyn Schroeder | Great Falls CMR (AA) | 11 | Great Falls Crosstown Meet |
124-2 | Carlee Smith | Manhattan (B) | 12 | Southern B Divisional |
122-9 | Jordyn Vaile | Cut Bank (B) | 12 | State B Track Meet |
121-7 | Meghan Kratofil | Hamilton (A) | 12 | Southwestern A Divisional |
121-5 | Alexandra Rowland | Geraldine (C) | 11 | Northern C Divisional |
119-7 | Shauna Williams | Glacier (AA) | 10 | Columbia Falls-Glacier Dual |
119-7 | Daryn Wolff | Sidney (A) | 10 | Jock Stop Meet |
119-4 | Blake Bennett | Colstrip (B) | 12 | 3B Districts |
118-9 | Abby Carlson | Glacier (AA) | 11 | Western AA Divisional |
118-0 | Carlie Jessop | Corvallis (A) | 11 | Polson ABC Meet |
118-0 | Cara Stadstad | Plentywood (B) | 11 | Northeast Top 10 Meet |
117-5 | Courtney Albright | Corvallis (A) | 10 | Western Montana Top 10 |
116-11 | Britany Nelson | Chinook (C) | 9 | 9C Districts |
116-8 | Natalie Schmitt | Missoula Big Sky (AA) | 12 | Capital Triangular |
116-7 | Abby Strellnauer | Whitefish (A) | 12 | Northwestern A Divisional |
115-9.5 | Josee Pendleton | Beaverhead Co./Dillon (A) | 10 | Gallatin Valley Invitational |
115-6 | Hana Feilzer | Missoula Big Sky (AA) | 10 | 4-10 Big Sky Triangular |
115-3 | Jacqueline Verlanic | Anaconda (A) | 12 | Southwestern A Divisional |
115-0 | Delani Hanley | Alberton (C) | 12 | Western Montana Top 10 |
114-6 | Taylor Amestoy | Helena (AA) | 12 | Helena-Great Falls Dual |
114-3 | Aubrey Mason | Billings Skyview (AA) | 10 | Kelly Walsh Invitational |
114-1 | Jaynae Buell | Beaverhead Co./Dillon (A) | 11 | Butte Time Trials |
112-10.5 | Molly Hedrich | White Sulphur Springs (C) | 12 | Belgrade Invitational |
112-8 | Carlene Hanson | Choteau (B) | 12 | Northern B Divisional |
112-0 | Franky Winebrenner | Plains (B) | 12 | Sanders County Meet |
111-6.5 | Lexi Budge | Laurel (A) | 11 | Jock Stop Meet |
111-5.5 | Miranda Dupree | Seeley-Swan (C) | 11 | Western C Divisional |
110-2 | Mariah Harvey | Manhattan (B) | 9 | Southern B Divisional |
110-0 | Caitlyn Cayer | Great Falls (AA) | 12 | Capital Triangular |
109-9 | Jesica DesJarlais | Florence-Carlton (B) | 11 | 6B Districts |
109-6 | Nicole Kunzer | Plains (B) | 12 | Sanders County Meet |
109-1 | Justin Upton | Glacier (AA) | 11 | Columbia Falls-Glacier Dual |
109-0 | Jewel Zakit-Ackerman | Polson (A) | 10 | Northwestern A Divisional |
108-11 | Kourtney Coverdell | Fairfield (B) | 10 | Northern B Divisional |
108-2 | Devyn Bell | Glasgow (B) | 12 | Northeast Top 10 Meet |
108-1 | Melissa Morgan | Great Falls (AA) | 11 | Havre-Great Falls Dual |
107-7 | Kristy McInerney | Shields Valley (C) | 12 | 11-12C Districts |
107-6 | Brandi Rust | Colstrip (B) | 11 | Colstrip Twilight Meet |
107-3 | Shian Hall | Bozeman (AA) | | State AA Track Meet |
107-2 | Mikaela Marsh | Reed Point-Rapelje (C) | 11 | Southern C Divisional |
106-4 | Kaitlin Morgan | Colstrip (B) | 12 | Colstrip Invitational |
106-4 | Mallory Grimsrud | Helena (AA) | 11 | Helena-Great Falls Dual |
106-3 | Allie Keleti | Helena Capital (AA) | 11 | Capital-Bozeman Dual |
106-2 | Taylor Statton | Harrison (C) | 12 | Western C Divisional |
106-1 | Erin Sutton | Columbus (B) | 12 | Joliet Invitational |
106-0 | Britney Chilcott | Stevensville (A) | 12 | Bob Reed Invitational |
105-10 | Shelby Schwendeman | Belgrade (AA) | 12 | Central A Divisional |
105-10 | Shelby Lipp | North Star (C) | | State C Track Meet |
105-8 | Kiernan Haggarty | Loyola Sacred Heart (B) | 12 | Western B Divisional |