Boys

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  110MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Girls

100M  200M  400M  800M  1600M  3200M  100MH  300MH  4x100  4x400  LJ  TJ  HJ  PV  SP  DISC  JAV  

Deep List

MarkAthleteSchoolYearMeet
1:54.59Alex KlattBillings Senior (AA)11Eastern AA Divisional
1:54.62Doug RaymerDarby (C)12Missoula Invitational
1:55.65Derrick WilliamsColumbia Falls (A)12Northwestern A Divisional
1:55.69Pres HarrisPlentywood (B)12State B Track Meet
1:55.77Marcus SwanManhattan (B)12State B Track Meet
1:56.75Zach PerrinFlathead (AA)11Missoula Invitational
1:57.77Colby HendersonCorvallis (A)12Missoula Invitational
1:58.07Thomas NealeBillings Skyview (AA)12Eastern AA Divisional
1:58.93Shawn PedenBillings West (AA)12State AA Track Meet
1:59.14Fredrick PetschBillings West (AA)11Eastern AA Divisional
1:59.26Ty RatherMissoula Big Sky (AA)10Western AA Divisional
1:59.47Jakob WoodlandBozeman (AA)125-5 Billings West Triangular
1:59.64Cody BurkeLoyola Sacred Heart (B)12State B Track Meet
2:00.21Beau MiltonJoliet (B)12Midland Roundtable Top 10 Meet
2:00.24Troy FraleyGlacier (AA)11Flathead-Glacier Dual
2:00.64Cale HowellsManhattan (B)12Gallatin Valley Invitational
2:00.66Jeremy CampbellDarby (C)12Western C Divisional
2:00.84Mark HovlandBillings West (AA)10Swede Dahlberg Memorial
2:01.29Jory FisherWhite Sulpher Springs (C)10Western C Divisional
2:01.89Jeremiah CoonHelena (AA)9Western AA Divisional
2:02.11Ben RichBozeman (AA)12State AA Track Meet
2:02.13Chris AllenBelgrade (A)12Missoula Invitational
2:02.24Dylan SurberChinook (C)11Havre Invitational
2:02.39Adam PetermanMissoula Hellgate (AA)11Flathead Triangular
2:02.45Robbie EnglishBillings Skyview (AA)11Eastern AA Divisional
2:02.50Tyler JorgensonMissoula Hellgate (AA)12Western AA Divisional
2:02.85Travis HayesPolson (A)11Northwestern A Divisional
2:02.87Gage VasquezWhitefish (A)12Northwestern A Divisional
2:03.00Jordan BarrowsHelena (AA)11Western AA Divisional
2:03.01Karill ApendaileHamilton (A)9Polson ABC Meet
2:03.23Shay GoettemoellerDenton (C)12Northern C Divisional
2:03.23JC EngebretsonRed Lodge (B)State B Track Meet
2:03.38Zach MilburnBillings Senior (AA)11Eastern AA Divisional
2:03.46Derek CrewBillings Senior (AA)12Eastern AA Divisional
2:03.56Madison BoltonFlorence-Carlton (B)11Western B Divisional
2:03.63Lucas CardonWhitefish (A)9Polson ABC Meet
2:03.73Austin VanDelinderBillings Central (A)11Jock Stop Meet
2:03.74Quinn StaatsMissoula Sentinel (AA)11Western AA Divisional
2:03.86Jake PurleeCorvallis (A)10Southwestern A Divisional
2:03.95Dylan JohnsonBillings Senior (AA)9Billings City Meet
2:04.26Michael SchwehrBroadview-Lavina (C)State C Track Meet